Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Töre Planı 'Düşünce Özgürlüğü' Sayıldı

Sevgilisiyle kaçan kızları için infaz kararı alan 8 kişi, "Karar düşünce aşamasında kalmıştır. Kimse düşüncelerinden sorumlu tutulamaz" gerekçesiyle beraat etti

Diyarbakır'ın merkeze bağlı Doğanlı köyünde jandarmaya başvuran 55 yaşındaki Fatma Ç., "Aile meclisi, sevdiğiyle kaçan kızımı, küçük oğluma öldürme kararı aldı" diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine 8 şüpheli hakkında, "töre saikiyle adam öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla dava açıldı. Anne iddianamede müşteki, kızı Kadriye de mağdur olarak yer aldı. İddianamede, 2 amca, 3 ağabey ve akrabaların Kadriye'yi öldürme kararı aldığı belirtildi. Plana göre, Kadriye'yi "Seni affettik, gel elimizi öp" diye köye çağıracak ve 14 yaşındaki erkek kardeşine öldürteceklerdi. Ancak aile üyeleri Kadriye'ye bir türlü ulaşamadı, zaten annenin şikâyetiyle de haklarında dava açıldı.

ANNE ŞİKÂYETİNİ ÇEKTİ

Kadriye Ç.'nin 3 ağabeyi, duruşmada, "Kız kardeşimizi öldürmek için anlaşma yapmadık. Zaten barıştık. Annemizin de okuma yazması yok, dilekçeyi yazmış olamaz" dedi. Şikâyetini geri alan anne de, "Kızımın bulunması için yardım istedim ancak ölüm kararı yönünde şikâyetim olmadı. Jandarmaya niye böyle bir ifade yazmış anlamadım" diye konuştu. Savcı da mütalaasında, tüm sanıkların beraatlarını istedi. Mahkeme, yapılan tüm aramalara rağmen Kadriye Ç.'ye bir türlü ulaşılamadığını ve ifadesinin alınamadığını bildirerek, tüm şüpheliler hakkında beraat kararı verdi. Mahkeme, kararın gerekçesini de şöyle açıkladı: "Sanıkların töre saikiyle Kadriye'yi öldürmek için karar aldıkları kabul edilse bile bu karar düşünce aşamasında kalmıştır. Kimse somutlaştırılamayan düşüncelerinden dolayı sorumlu tutulamaz."

Kaynak: ÖZGÜR CEBE / Sabah

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube