Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Vitamin Takviyesi Ömrü Kısaltıyor

ABD'de bir araştırmada vitamin takviyelerinin ömrü kısalttığı ve E vitamini fazlalığının da prostat riskini artırdığı belirlendi
ABD'deki Minnesota Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, vitamin takviyelerinin ömrü kısalttığını ortaya çıkardı. Uzmanlar multi-vitaminler, folik asit, B6 vitamini, magnezyum, çinko ve demirin hap halinde vücuda alındığında tehlikeli olduğunu belirtti. Ortalama yaşları 62 olan 38 bin Amerikalı kadın üzerinde yapılan 20 yıl süreli araştırmada, söz konusu vitaminleri alanlarda ölüm oranının almayanlara kıyasla daha yüksek olduğu gözlemlendi. İncelenen 15 vitamin türü arasında yalnızca kalsiyum alanlarda ölüm riskinin daha az olduğu keşfedildi. Uzmanlar besin takviyelerinin yalnızca yeterli beslenemeyen kişiler tarafından alınması gerektiğini, fazla miktarda tüketildikleri takdirde zararlı olabileceğini söyledi.

YÜZDE 17 RİSK
Öte yandan aynı araştırmada E vitamini takviyesinin sağlıklı erkeklerde prostat kanseri riskini yüzde 17 artırdığı da belirlendi. Yapılan deneylerde dört gruba ayrılan katılımcılardan ilk gruptakilere selenyum, ikinci gruptakilere E vitamini, üçüncü gruptakilere E vitamini ve selenyum, dördüncü gruptakilere placebo verildi. E vitamini alan gruptakilerden 620'si, E vitamini ve selenyum alan gruptakilerden 555'i, selenyum alanlardan 575'i, placebo alanlardan 529'u prostat kanserine yakalandı.

NEDENİ BİLİNMİYOR
Bilim adamları, E vitaminin zararlı etkilerine ilişkin biyolojik bir açıklama getiremese de etkilerin vitaminlerin bırakılmasından sonra da devam edebileceği uyarısında bulundu. Araştırmacılardan Eric Klein, yararı olmayan, hatta bazıları için büyük risk teşkil eden bu vitamin takviyelerini almak için sebep olmadığı sonucuna vardıklarını vurguladı. Araştırma, Amerikan Tıp Derneği'nin dergisinde yayımlandı.

12.10.2011

Sabah – Dış Haberler

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube