Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

ALDATILMA KORKUSU

NLPDAP Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Kurucusu, Yazar , NLP Uzmanları Dernek Başkanı ve NLP’nin Lideri Mustafa KILIN’ a göre insanlar korktukları şeyleri yaşarlar. İnsan beyni istemediği ancak sürekli olarak odaklandığı her şeyi başına getirir. Bu durum sizin kalbinizin saflığından değil, beyninizin çöplük olmasının bir sonucudur.

ALDATILMA KORKUSU SEBEPLERİ
Çoğu birey aldatılmaya dair belli sinyallerin hiçbirisi ortada yokken kendi içsel dünyalarında aldatılma korkusunu illizyon olarak yaşarlar.

Birçok insan için bir ilişkiye bağlı kalmak demek orada burada oyun oynamayı sonsuza kadar bırakmak demektir.

Aldatılma korkusunu yaşamış erkek ya da kadınlar her ne kadar partnerinin şüpheleriyle yüzleşmek zorunda kalsalar da “inkar” etme davranışını benimsemişlerdir. Hem erkeklerin hem de kadınların sadece %6’sı bir ilişki içinde olduğunu kabul etmiştir.

İNSANLARI ALDATILMA KORKUSUNA İTEN ŞEY NEDİR?
NLPDAP Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Kurucusu Mustafa KILINÇ’a göre insanları aldatılma korkusuna iten şeyler;
Partnerlerinden sıkılma yaklaşımları, partnerlerine tam olarak vermeyi başaramadıkları güven, yasak olan ilişkilerin verdiği tatlı heyecan, korkunun hazzının ateşlemesi vb.

ALDATILMA KORKUSUNUN İKİ GERÇEĞİ
-Cinsel Aldatma
-Duygusal Aldatma

Her aldatma eylemi fiziksel olmayabilir. En önemli aldatma çeşitlerinden birisi de “düşünsel” dir. Dilde veya fiziksel anlamda herşey yolundaymış gibi görünebilir. Ancak kişi zihninde hayal edip düşünüyorsa buda bir aldatmadır.

ALDATILMA KORKUSUNUN KADIN/ERKEK MAZERETLERİ

KADINDAKİ MAZERETLER:
Duygusal mazeretler, umutsuzluk, mutsuzluk ve yetersizlik hissi.

ERKEKLERDEKİ MAZERETLER:
Farklı cinsellik arayışları, heyecan, çeşitli seviyorum vb.

Kadınlar, yaşadıkları mutsuzluk, umutsuzluk, yetersizlik ve değersizlik hissi ile duygusal gerekçelerle aldatırken ya da aldatırken ya da aldatılma korkusu yaşarken,

Erkekler, yasak aşklara özgü cinsellik yaşama isteği, heyecan ve kontrol edemedikleri cinsel dürtüler sonucunda aldatma ve aldatılma korkusu yaşıyor.

Bilmelisiniz ki;
“Erkekler cinsel aldatma peşinden koşarken, kadınlar duygusal aldatma peşinden koşar.”
Mustafa KILINÇ

Bir ilişkide aldatan kadar aldatılanda sorumludur. Aldatılma korkusu ile gerçekten aldatılma arasında kişinin çektiği acı, duygusal yük anlamında bir fark yoktur.

Erkeklerin ve kadınların eşlerini aldatmasının en önemli 10 nedeni mevcuttur. Ayrıca aldatan ve aldatılan kişiler ne yapmalı. Tüm bu konulara ilişkin bilinçaltı meta programına bağlı cevapları sitemizde ve “KADINLAR NE İSTER ERKEKLER NE VERİR” Mustafa KILINÇ kitabında bulabilirsiniz.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube