Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Antibiyotiğe Dayanıklı Bakteri Tehlikesi!

İlk kez Japonya'da görülen, H041 bakterisi bilinen hiçbir antibiyotikle öldüremiyor
Bilimadamları, antibiyotiklere dayanıklı yeni bir belsoğukluğu bakterisi türü buldu. İlk kez Japonya'da görülen, H041 bakterisini, belsoğukluğu tedavisinde kullanılan, bilinen hiçbir antibiyotik öldüremiyor. Bilimadamları yeni bakterinin, tedavisi çok kolay olan belsoğukluğu hastalığını küresel bir halk sağlığı problemi haline getirebileceğine dikkati çekiyor.

Yeni bakteri türünü, Japon bilimadamlarıyla birlikte yaptıkları ortak çalışma sonucu ortaya çıkaran İsveç'teki Patojenik Neisseria Referans Laboratuvarından Magnus Unemo, bakterinin varlığını ''endişe verici ve aynı zamanda tahmin edilebilir'' olarak niteledi. Telefonla yaptığı açıklamada, bulgularının ayrıntılarını, bulaşıcı cinsel hastalıklar konusunda faaliyet gösteren ''International Society for Sexually Transmitted Diseases Research'' adlı araştırma kuruluşunun 18 Temmuz'da Kanada'nın Quebec kentinde düzenleyeceği konferansta tanıtacaklarını anlatan Unemo, H041 bakterisinin 10-20 yıl içinde tüm dünyaya yayılabileceği uyarısında bulundu.

Dünyadaki en yaygın bulaşıcı cinsel hastalık olan belsoğukluğu, özellikle Güney ve Güneydoğu Asya ile Sahra altı Afrikasında görülüyor. ABD'deki ''Centers for Disease Control and Prevention'' adlı kuruluşun hesaplamalarına göre, bir yılda belsoğukluğuna yakalanan kişilerin sayısı, sadece ABD'de 700 bin kişiyi buluyor. Hong Kong, Çin, Avustralya ve Asya'nın diğer bölgelerinden, belsoğukluğunun antibiyotiklere dayanıklı hale geldiğine ilişkin raporlar gelmesinin ardından, geçen yıl açıklamada bulunan İngiliz bilimadamları, belsoğukluğuna yol açan bakterinin mutasyona uğrayarak, değişik antibiyotik türlerine dirençli hale gelmesi tehlikesi bulunduğuna işaret etmişlerdi.

14 Temmuz 2011 Perşembe

Habertürk

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube