Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

BUKET’İN BOT İLE DANSI

Merhabalar Sevgili Dostlarım. Hepimiz bayram bayram dedik, işlerimizi, planlarımızı hatta bazı dost görüşmelerimizi bile “bayramdan sonra” çerçevesine getirdik.

Bayramlar “değerli fikirleri” olanlar için birer dinlenme, yenilenme ve “tatil molası” verme süreçleridir. Bende bu bayram bir tatil molası verdim. Bilmenizi isterim ki; insan nereye giderse gitsin kafasının içindekileri bilinçaltında ki kurtlu fıstıkları da “mola” verdiği yere götürüyor.

Uzmanlığım gereği her nerede olursam olayım, insanları kendilerini sıkıştırdıkları cehennem geri bildiriminden kurtulma çırpınışlarını izlemekten kendimi alamıyorum.

Sizlerle; tatil molası verdiğim zaman diliminde tanışmış olduğum Sevgili Buket ve değerli eşi Ahmet Beyle ilgili harika paylaşımlarımızı sunacağım..

Sevgili “Buket Hanıma” bu paylaşımı yapma iznini verdiği için teşekkür ediyorum.

Sizde; Sevgili Buket Hanımın “BOT” ile dansını merak ediyorsanız başlayalım. Haydi şimdi Buket ve Sevgili BOTU….

BUKET’İN BOT’LA MÜCADELESİ

Buket dıştan bakıldığında güleryüzlü, yardımsever, insanlara saygı gösteren bir kişilik. Tatil molasında bile şenzlong komşularıyla hemen bağ kurabilen bir yapıya sahip. Dış dünyadan baktığınızda yeşil türbe misali…

BUKET NEDEN BOT ALDI

Tatil molası verdiğimiz koyda su araçlarıyla ilgili hiçbir aktivite yokken Buket neden BOT alır ki? Almış olduğu bot çevredekiler tarafından yoğun ilgi ve merak görmüştü. Buket bu ilgi ve merak karşısında hem çok mutlu olmuş hem de kendi içsel dünyasın da hissettiği belki kendinin bile farkında olmadığı gerginlik duygusuyla yüzünde utangaçlık oluşmuştu.

“BUKET BOTUNA BİNDİ”

Buket tatil molası verirken şaşkın, eleştirel, çocuksu bakışları arasında botuna bindi. Ancak kürekleri çekiyor ve botunun kendisini içindeki sıkışmışlıklarını açığa çıkarıp göndermek istercesine mücadele ediyordu. Ne kadar mücadele ederse etsin botuyla bütünleşememiş, beklediği keyif yerini büyük bir uğraşa bırakmıştı.

Buket denizde botuyla boğuşurken diğer kişiler kendi aralarında akıl veriyor, ahkam kesiyorlardı. Bunlardan bir haber olan Buket güneşin yakıcı ışıkları altında kocaman gülümseme ile botunu sahile getirmiş olmanın gururuyla sallanıyordu.

Botunu bağlayıp şenzlonga geldiğinde komşu tatilciler tarafından kendisine akıl vermeler korkutmalar başladı. Bunların karşısında Buket’in nasıl bir davranış sergileyeceğini önceden bilmeme rağmen izlemeye başladım.

Buket eğlencenin zevkini yaşamak yerine evet arkadaşlar dedi; dışarıdan göründüğü gibi değil. Öğrenmek gerek. Öğrenmeliyim botla seyahat etmeyi diyerek kendini rahatlatma ve içsel sesiyle uyum sağlama moduna geçmişti.

İSTEDİĞİNİZİ YAPMAK İÇİN KÖR VE SAĞIR OLMAYI BİLİN

Buket’in hayali dubalarla çerçevelenmiş alanın dışına çıkmak, önündeki engelleri botuyla aşmak, açılmanın ve açıldıkça kürek çekmenin zevkini yaşamaktı.. Ne oldu? Aslında hiçbirşey olmadı. Sevgili eşi, tatil molası vermiş yeni tanış arkadaşları Buklete; kendi korkularını, abartılmış koruma iç güdülerini yansıttılar. Aman ha!! Dediler.. Kıyıda kal burayla yetin sakın ha açılma dediler.. Buket ise kendi bilinçaltındaki korku yumağının etkisiyle bu hayalinden vazgeçti. Elinde kalan dubalara kadar ki mesafede oynamaya razı oldu.

Kendi istediği şey yerine farkında bile olmadan kendisine verilen alana razı oldu.

İnsanlar ne istediklerini yeteri kadar bilmediğinde, kendilerine verilenlere razı olurlar ve bunun adına da kader derler. Aslında bu bir kader değil tamamen seçimdir. Buket kendi seçimini yapmak yerine dışarıdan gelenlere kulak verip vazgeçti. Yeteri kadar istediğiniz her şeyde seçimin gücünü kullanın.

“BOTUN MESAJI”

Kendine göre büyük bir tutkuyla aldığı ve sahilde tek bota sahip misafir olmayı başaran Buket ne mesaj verdi? Botu ve Buket’in gizli mesajları neydi?

Buket istediğini yapmak için eyleme geçmiş bir bot satın almıştı. Bu muhteşem bir davranış boyutuydu. Ancak içsel dünyasındakileri gerçekleştirmek için eyleme devam edemedi.

Çünkü: kendi içsel dünyasındaki çatışan parçaları

  • Sürekli kendisiyle iletişim halinde olan eleştirel içsel sesi,
  • İçindeki sıkışmışlıkları
  • Sevdiğini göstermek için yaptığı fedakarlıkları
  • Beynindeki sürekli dönen “Cehennem Geri Bildirimleri” Buket’in gerçekte olması gereken huzur ve keyif yerine gerginlik bırakmıştı.

BOTUN SUÇU NE?

Evet Buket’in botunun suçu ne gerçekten hiç, hiçbir şey suçlu kim? Huzurlu ve coşkulu olmamızı engelleyen, anda kalmamıza engel olan şey kendi içsel dünyamızdaki bilinçaltı barkodlarımız. Her şey bizim bilinçaltı barkodlarımızda gizli.

Barkodunuzu değiştirdiğinizde herşey değişir.

Evet Sevgili Buket… Sizde mevcut gücünüzü, başarınızı kullanmak için kendi içinizde ayağa kalkın. Yaşam sizin kendinize verdiğiniz en büyük armağandır.

Yaşam amacını bilen ve amacının yolculuğuna çıkanlara selam olsun….

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube