Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

BÜROKRATLAR BİREYSEL KOÇLUK EĞİTİMİ ALMALI

21.yy.’da Etkin hizmet etmek için, çözüm yönelimleri yerine yaratıcı düşünmeye odaklı çalışmak için, ilerlemek ve çalıştığı kurumu ilerletmek için her düzeydeki bürokratın KOÇLUK eğitimi alması gerekli diyen Türkiye’nin İlk ve Tek NLP Uzman Eğitimcisi, Siyasi Koç ve Yazarı Mustafa KILINÇ’la “ETKİN BÜROKRAT” olabilmenin anahtarı olan “KOÇLUĞU” konuştuk. Ülkemizdeki bürokratların hızla değişen şartlara ve yeniliklere karşı sürekli bir değişim içinde olması gerekli.

Hatta öyle ki sadece kendisini yenilemesi ve değiştirmesi de zaman zaman yetersiz kalıyor. Kendisiyle birlikte “Ekibini” yakın çalışma arkadaşlarını da uyumlu hale getirme ve “BİZ” bilincini oluşturması halinde ancak kurumunun vizyonunu ve misyonunu oluşturabilir.

Neden Etkin Bürokrat Olabilmek İçin Bireysel Koçluk
İnsanları harekete geçiren unsurlar; düşünceleri, duyguları ve davranış kalıplarıdır. Bu üç unsur asla birbirinden ayrılmaz bir üçüzdür.

Beyin Kullanım Kılavuzu Çerçevesinde
Etkin Bürokratlık ancak bilmek ve yapmakla mümkündür. Düşünceleriniz kimin kontrolünde? Nasıl düşündüğünüzü biliyor musunuz? Düşüncelerinizi gerçekten siz mi yönetiyorsunuz ya da düşünceleriniz sizi mi yönetiyor? Olumsuz düşüncelerinizi nasıl tersine çevirip başta kendiniz olmak üzere tüm kurumunuzu olumlu ve hedefleriniz çerçevesinde harekete geçirecek stratejilerle bütünleştireceksiniz.

Kişiler, olaylar ve mevcut durumlar karşısında Sonuç Tabanlı Düşünce teknikerini bilmek ve uygulamak için Nasıl’ı sunan “BİLİNÇALTI ZİHİNLE” iletişim kurmanın yolunu açan “KOÇLUK” tur.

İletişim Çağında İletişimsizlik Sendromu
Hiç merak ettiniz mi? Aynı dili konuşmamıza rağmen birbirimizi gerçekten anlamıyoruz. Sonrasında da ben onu demek istememiştimlerle iletişimsizlik sendromları yaşıyoruz. İnsanların yazarken, düşünürken ve konuşurken kullandıkları diller birbirinden farklıdır.

Harita Arazinin Kendisi Değildir
Herkes kendi beyin algısına ve dünyasına göre farklı barkodlar taşır. O nedenle iletişimin anlamı “SİZİN NE ANLATTIĞINIZ DEĞİL, KARŞIDAKİNİN NE ANLADIĞIDIR.” KOÇLUK, kişinin öncelikle kendi mevcut iletişim dili, mesaj verme stratejileri, yazılı ve sözel anlamda etkin sunum, ikna etme ve soru sorma kalıplarıyla dünyanın temelini oluşturan ilişki ve iletişim sihirbazı olmalarını sağlar. Böylece etkin bürokratlığın olmazsa olmazı “ETKİN İLETİŞİM” in şifresini sunar.

Beden Dili Çerçevesinde
Duygular insan davranışlarının ön habercileridir ve Bizler istesek de istemesek de duygularımızla muhatap olmak zorundayız. Yaşam yolculuğunda başarının hazzını yaşamak için iletişimlerimizde ses, kelime, bedenimizin hareketleri, önemli yer tutar. Hatta öyle ki Beden dilinizin iletişime etkisi %55’tir. Geriye kalan bölümün %38’ini ses tonu %7 sini ise kelimeler oluşturur. Bedenimizin dilini oluşturan Temel faktör ise “DÜŞÜNCELERİNİZ ve İNANÇLARINIZDIR” ısmarlama BEDEN DİLİ OLMAZ.

Duygu Yönetim Stratejileri Çerçevesinde
Bürokratlar içinde bulundukları mevcut durumlardan arzu edilen noktalara ulaşma yolculuklarında GERÇEKTEN MANTIKLI mı olmalılar? İçlerinde kopan duygu fırtınalarına, çatışmalarına, uyum mu göstermeliler isyan mı etmeliler? Kızgınlık, heyecan, kaygı, stres, Korkularını görmezden gelerek nereye kadar ve hangi oranda performans gösterebilirler.

Aslında bizlere duygularımızı nasıl yöneteceğimiz, onları nasıl dengede tutabileceğimiz, onlardan en yüksek performans düzeyinde nasıl yararlanacağımız öğretilmez.
Böylece geleneksel yöntemlerle karanlıkta göz kırparak bir şeyleri başarmaya, çalışmaya, ekibimizi motive etmeye, inanmadığımız halde “BİZ” bilincinden konuşmaya devam ederiz.

Gelecekte, “Gerçekten Güçlü, Başarılı, İlişki (Sevgi) dolu” bürokratlarla ülkemizin geleceğe doğru güvenli ve emin adımlarla gitmesi için, Ne istediğini bilen bireyler olmamız için, Eyleme geçebilecek dürtü kontrolünü sağlayabilmek için, ilişki ve iletişim sihirbazı olmak için Gerçekten yaşamak için bürokratlarımız bireysel Koçluk programları almalı.

Bilmenizi isterim ki;
“Farkı yaratan Fark insanların zihinlerinde başlar.”

“Geleceğimizi içinde bulunduğumuz koşullar değil vereceğimiz kararlar belirler.”

“Nasıl bir Koçluk”la ilgili detayları www.nlpdap.com sitesinden bulabilirsiniz.


NLP Haber
Demet Kocakuşak

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube