Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Cinsellik Hakkında Konuşalım

Cinsellik hepimizi konuşmaya ve (çoğunlukla seks hakkında) düşünmeye sevk ediyor. bizi birbirimizden farklı kılan ise, farklı kültürlerin bu konudaki son derece farklı tutumları. aliaa Magda elmahdi ekim ayında çıplak fotoğraflarını internete koyduğunda, Mısır'da cinsiyet eşitliğini ve ifade özgürlüğünü desteklediğini söylüyordu. ama bunun yerine, bir öfke dalgasını ateşleyerek binlerce olumsuz yorum ve ölüm tehdidi aldı. Kopan yaygaraya rağmen tavrını değiştirmeyen elmahdi, Mısır toplumundaki cinsellikle ilgili sorunlar ve cinsiyetçilikle konusunda konuşmaya devam etti.

7.2 milyon satarak büyük ses getiren "beş sevgi dili" kitabının yazarı güney baptist mezhebi üyesi 73 yaşındaki rahip gary Chapman ile elmahdi kafa dengi olabilir. Chapman, Hıristiyanlığın "büyük seks yalanı" dediği konu hakkında açıkça konuşuyor. Chapman, nashville'in dışındaki bir kilisede verdiği konferansa gelen bin kişilik kalabalığa, "iyi Hıristiyanların cinsellikten bahsetmediğine dair bir düşünce var. en azından yüksek sesle ve tabii ki kilise içinde. bunlar safsata" dedi. Chapman din ve cinsellik hakkındaki yorumunu, incil'in evlilik içi cinselliğe yönelik güçlü desteğine dayandırıyor.

Chapman'a göre sağlıklı bir ilişkinin sırrı, partnerinizin cinsiyetine göre değişen sevgi dilini konuşmayı öğrenmek. bu dil beş öğeden oluşur: onay sözleri, nitelikli beraberlik, hediye alma, hizmet davranışları ve fiziksel temas. belki de Chapman sevgi ve evlilikle ilgili derslerini tahrir Meydanı'na taşımalı. elmahdi Cnn'deki röportajında, "Mısırlıların çoğu cinsellik konusunda sessiz çünkü cinselliğin kötü bir şey olduğu düşüncesiyle büyüyorlar ve okullarda bundan hiç bahsedilmiyor" dedi. okullarda cinsellik eğitimi verilmeyen tek ülke Mısır değil. Cinselliğin şaşırtıcı bir açık sözlülükle tartışıldığı birkaç program haricinde Amerikalı gençlere bugünlerde esasen cinsellikten uzak durmaları söyleniyor.

1970 ve 1980'lerin muhafazakârliberal tartışmasına kurban giden daha kapsamlı cinsellik eğitimi programlarından farklı olarak, şimdilerde gençlere tek doğru seçimin evliliğe kadar sabretmek olduğu ve doğum kontrolünün işe yaramadığı öğretiliyor. gençlere ayrıca, illa cinsellik yaşayacaklarsa, cinsellik eğitmenlerinin "afet önleme" dediği hamilelik ve hastalıktan koruyucu yeni yöntemler olduğu söyleniyor. sadece "kaçınma" yöntemini öneren derslerde kullanılan, "ikinci Şans yok" adlı videoda abd'li bir öğrenci, okul hemşiresine "evlenmeden önce cinsellik yaşamak istersem ne olur?" diye soruyor. Hemşire, "sanırım sadece ölüme hazırlanman gerekir" diyor. İsveç cinsellik eğitiminde tamamen farklı bir yaklaşım benimsiyor. Kristin luker 2006 'da çıkan "Cinsellik okula gidince" adlı kitabında, İsveç'teki gezici cinsellik eğitimi derslerinden ve bir eğitmenin "orgazm nedir ve insanlar neden onun hakkında bu kadar çok konuşuyor?" sorusuna verdiği cevaptan bahsediyor. İsveçli eğitmen, "orgazm seks sırasında en çok hazzın alındığı andır ve insanların ondan bu kadar söz etmesinin nedeni budur" diye yanıtlıyor. Luker abd'li bir eğitmenin bu soruyu, cinsel uyarılmanın evrelerini inceleyerek yanıtladığını görmüş. luker, "eğitmen uyarılma, plato ve çözülme evrelerini aşağı yukarı bu terimlerle anlatırken, bu cinsellik eğitmeninin bir mucizeyi gerçekleştirip cinselliği sıkıcı hale getirdiğini fark ettim" diye yazdı.

28.11.2011

Sabah- The New York Times – Tom Brady

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube