Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

EMPATİ ve NLP

NLP Neuro Linguistic Programming 21.yy. bilim dalıdır. NLP bilimi insan faktörünü oluşturan Düşünce, Dil ve Davranış bütünlüğü içerisinde çalışır.

NLP UZMANLARI EMPATİ ROLÜ YAPMAZLAR
Bazı aydınlandığını ileri süren, Mesnevi Terapi anlamında ruhunu kıskançlıktan ayıran uzmanların kıskanç davranış kalıplarını, NLP bilimi gerçekliğinden uzak açıklamalarını şaşkınlıkla takip ediyoruz. Başta kendini gerçekleştirme döngüsü içinde sıkışmış uzmanların ve herkesin bilmesi gerekli olan en önemli konu NLP Uzmanlarının bir Empaticisi olmadığıdır. NLP Uzmanları başta kendileri olmak üzere, danışanlarını, kurumları ve toplumun değişimini sağlayan mihenk taşlarıdır.

NLP BİR GEÇİCİ RAHATLAMA METODU DEĞİLDİR!
Bazı kendini aşmış gibi gözüken Psikiyatristler(!) bilmelidirler ki; NLP bilimi bir Polyannacılık sistemi değildir. Tam aksine kişiye geçici motivasyon sağlamak yerine sürdürülebilir gerçekçi değişim sağlar. Her zaman ve her yerde düşünce, duygu ve davranış bütünlüğü sağlayan bir bilimdir.

NLP KAPİTALİZMİN TUZAĞI DEĞİLDİR
Kendini gerçekleştirememiş, bir taraftan Hz. Mevlana’yı örnek aldığını söyleyen, Mesneviden alıntılar yapan ve Mevlana’nın yaşam koçu olduğunu kabul eden sözde aydın(!) uzmanların NLP’yi kapitalizmin tuzağı olarak görmesine gülmemek mümkün değil.

NLP BİLİMİNİ KAPİTALİZMİN TUZAĞI OLARAK GÖREN UZMANLARI ARAŞTIRIN TAVSİYESİ
“İnsanlar dünyayı, kendi biricik dünya modeline göre algılar.”
NLP bilimini kapitalizmin tuzağı olarak gören uzmanlar dünyanın 4 kıta ve 35 ülkesinde kabul edilen bir bilim dalından habersiz olduklarını belirtmektedirler.

NLP’nin GÜCÜNE OLAN TEPKİ
NLP Empatiyi öldürür diyen uzmanlar, Empatinin geçekten içselleştirilmesini yaşamamış kişilerdir. NLP biliminin varlığını ve gücünü kabul eden NLP karşıtı uzmanlar kendi ‘Rant’ korkuları yüzünden NLP‘yi kapitalizm tuzağı olarak gösterme gafletinde bulunmuşlardır. ‘Aynası istir kişinin lafına bakılmaz.’ Biz sonuca bakarız. Bizim çıkarizm korkumuz yoktur. Amacımız ilerlemek ve ilerletmektir. Amacı sadece kapitalizm olan aydın(!) kişilerin çıkar savaşında işimiz yoktur. Son dönemlerde Mesnevi’den ayrılmayan uzmanlara son cevabı Hz. Mevlana’dan vermek istiyorum.

… Mevlana der ki;
“İnsanda güzel olan yüzdür,
Yüzde güzel olan gözdür,
Ama insanı insan yapan ağızdan çıkan sözdür.”

Sevgili NLP Lideri Mustafa Kılınç der ki;
“Ağızdan çıkan her söz gemici düğümü gibi sizi bağlar.” diyor ve ekliyor.

“İçtenlik ve samimiyet, ancak ‘Vicdani Zekası’ yüksek kişiler için ön plandadır.”
M.Kılınç NLP Lideri

NLP Haber

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube