Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

İÇİN İÇİN NEDEN BAŞKALARININ BAŞARISIZ OLMASINI İSTİYORUM?

O benim en iyi arkadaşım; ama sevgilisinin onu terk ettiğini öğrendiğim zaman bundan mutlu oluyorum. Böyle düşündüğüm için biraz suçluluk duyuyorum ama elimde değil. Iflas eden zenginle-ri, yürümeyen ilişkileri duymak beni mutlu ediyor 

Zaman zaman hepimiz kıskanırız ama siz başkalarının hatasından zevk alıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmek için özel bir çaba harcamamakla beraber başlarına kötü bir şey geldiğinde bundan memnuniyet duyuyorsunuz. 

Başkalarının başına kötü olaylar geldiğinde kendi hayatınız için mutlu oluyorsunuz. Herkesle rekabet içindesiniz. Çünkü başarınızı başkalarının başarılarıyla kıyaslıyorsunuz. Başka birinin hatası sizin için başarı demek. 

Hayattaki yerinizi görerek mutlu olmak istediğinizde sizden daha kötü durumdaki insanlara bakıyorsunuz. Çevrenizdeki in-sanlardan daha iyi durumda olduğunuz sürece çok çalışmanıza gerek yok. Okyanustaki küçük balık olmaktansa denizdeki büyük balık olmayı tercih ediyorsunuz. Bu yüzden etrafınızda hep daha kötü durumda olan insanlar arıyorsunuz; böylece kendinizi ne ka-dar harika işler çıkarttığınıza ikna edebiliyorsunuz. 

Dünyayı herkesin rekabet içinde olduğu bir yer olarak görüyorsunuz. Size göre dünyada belli miktarda şans ve şanssızlık var. Herkesin her istediğinin olmasının mümkün olamayacağına inanıyorsunuz: Ortalamalar kanunu der ki iyi şans herkese yetecek kadar çok değildir. Başka insanlar başarısız olduğunda, sizin için başarılı olma olasılığının arttığını düşünürsünüz. Birinin başına kötü bir şey geldiğinde, farkında olmadan rahatlarsınız, çünkü ortalamalar kanununun kurbanı olmadığın: z ı düşünürsünüz. 

Sizi heyecanlandıracak amaçlar edinin ve tutkuyla bunların peşine düşün. Başka insanları kıskanmanız kendi hayatınızın tatmin edici olmadığını gösterir. İnsanların çabalarının karşılığını aldıklarını görmek sizin başarılı olmadığımızı ve bu konuda yeterince çaba göstermediğinizi hatırlatır.

 Hangi alanda çalışıyorsunuz? Yaptığınız iş ya da kariyerin iz sizi tatmin ediyor mu? Hem kişisel hem de mesleki yönden kendinizi geliştirme şansınız var mı? Başkalarının hayatında olumlu değişiklikler yapma imkanınız var mı? Gün içinde neler yapıyorsunuz? Bu sorulara hemen şimdi cevap verin. Daha sonra, başarılı olmanızın kesin olduğuna inanarak hayatta başarmak istediğiniz her şeyi yazın. Hangi kariyer sizi tatmin eder? Çevrenizde nasıl insanların olmasını istersiniz? Nerede yaşamak istersiniz? Mümkün olduğu kadar büyük düşünün.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube