Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

KARACİĞERİ YENİLEYEN 6 BESİN

Bazı besinlerin karaciğeri yenileme konusunda diğerlerine göre daha yetenekli olduğunu belirten Beslenme ve Diyet uzmanı İpek ERTAN o yiyecekleri şöyle sıraladı:

1) ENGİNAR: Enginar karaciğeri temizlemesinin yanı sıra safranın kolay akışını da sağlar. Safra salgılamasının artışına etki ederek hazımsızlık ve diğer sindirim şikayetlerinin azaltılmasına yardımcı olabilir.
2) ÇÖREK OTU: Çörek otunun özellikle kan şekeri ve yağlarının kontrolü üzerindeki bilinen etkisinin karaciğer yağlanması ve kilo kontrolündeki yararlarının açıklanmasında kısmen yardımcı olur. Alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanmasında çörek otunun yararlı olabileceğini gösteren bir insan çalışması da yayımlandı. Çalışmanın sonunda çalışmanın başlangıcında yağlanma skoru orta derecede olan katılımcıların yüzde 57’sinin yağlanma skoru sıfıra indiği gözlenmiş. Çörek otu içeriğinde uçucu yağ asitleri ile bunu yaptığı tahmin edilmektedir. Dolayısıyla çörek otunun ezilerek hemen yenmesi gerekir.
3) ZENCEFİL: Zencefil yapısında bulunan kuvvetli antioksidanlar sayesinde karaciğer üzerinde de çok önemli etkilere sahip, Safra salgısını artırıcı, kan lipit değerleri (kolesterol, trigliserit, lipoproteinler; HDL, LDL) üzerinde de etkileriyle karaciğeri rahatlatır.
4) YULAF: Bol posalı beslenmek karaciğeri korumak için yapılabilecek en iyi beslenme alışkanlıklarından biri. Posayı sebze ve meyvelerden bolca alabileceğimiz gibi, tam tahıllardan da sağlayabiliriz. Yulaf ise bu tahılların başında gelir. Sahip olduğu lif miktarı çok yüksek olduğu için hem çok yavaş hem de bağırsaklardan kolesterolün emilimine engel olarak karaciğerin işini çok azaltır.
5) BROKOLİ: Sülfür içeren bileşikler (glikosinat) sayesinde vücuda alınmış ve karaciğerde biriken toksinlerin vücuttan atılmasına karaciğere yardımcı olur.
6) ZEYTİNYAĞI: Doymamış yağ içeriği yüksek olan zeytinyağı hem karaciğerin yağlanmasına neden olmaz hem de beslenmeye zeytinyağının eklenmesiyle doymuş yağ alımını, yani karaciğer yağlanmasını arttıran hayvansal kaynaklı yağların alımını azaltmayı sağlar.

BUNLARA DİKKAT EDİN
HAYATİ bir organ olan karaciğer sağlığı için şunlara dikkat edin:
• Çok şekerli ve yağlı beslenmeyin.
• Hareketli olun.
• Aşırı alkol ve ilaç kullanımından sakının.
• Uzun süre aç kalmayın.
• Yeterli protein alın, fazla hayvansal kaynaklı proteinden uzak durun.
• Bitkisel besinlere günlük beslenmede sık sık yer verin.
• Hindistan cevizi ve avokado gibi besinlerdeki yağ asitlerini almaya özen gösterin.
• Yeterli enerji almaya çalışın.
• Fazla kilolu olmamaya özen gösterin.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube