Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Kıskançlık Krizinden Kurtulun!

NLP Lideri Mustafa KILINÇ ile; ilişki ve iletişimlerin kabusu olan "kıskançlık" konusunu sizler için konuştuk."Kadınlar Ne İster.Erkekler Ne Verir" kitabının da yazarı Sayın KILIÇ, bizlere kıskançlık krizinden kurtulma ve bu krizin bize çektirdiklerini bizimle paylaştı.

Şimdi içinizde "kıskançlık" duygularından rahatsız olanlar varsa bunlardan kurtulma zamanı.NLP Lideri Mustafa KILINÇ'a göre;

‘Her Davranışın Altında Olumlu Bir Niyet Yatar’

İnsanların doğasında olan kıskançlık, aslında normal bir duygu. Ancak seviyesi yükselirse o zaman ipin ucunu kaçınırsınız. Hemen her insanın az veya çok hissettiği doğal bir duygu olan kıskançlıkta önemli olan ‘DENGEYİ’ yakalamaktır. Çünkü aksi taktirde hem kendinize, hem de kaşınızdakine zarar verebilirsiniz. Kıskançlık baş edilmesi en zor duygulardan birisidir. Kıskançlığın; imrenme ve gıpta etmeyle başlayıp, ilişkileri zehirli bir sarmaşık gibi sarabilir.

‘İlişkilerde Kıskançlık Yuva Bile Yıkabilir’

İnsanlar; yerinde olmak istedikleri kişinin sahip olduklarını kaybetmesini ister ve bunun için harekete geçerler. Kıskançlıktaki ufak tefek sorun çıkarmaların düzeyi artar. Aslında hedef, o kişinin mutluluğunu yıkmaktır. Mutluluk sebebi evlilik ise eşiyle ilişkisini, sosyal hayat ise arkadaşları ile ilişkisini bozmaya çabalar. Bozma araçları; dedikodu, iftira yalan olabilir. En uç nokta ise fiziksel zarar vermektir. 

Bir ‘izleyici’ konumunda sürekli olarak diğerlerinin mutluluklarını gözlemek, bir yaşam tarzı haline gelebilir. Özellikle duygusal yoksunluklar yaşadığına ve diğerleri kadar ‘şanslı’ olmadığına inanan biri bunu yapabilir.

‘Evliler Değişime’

Kişilerde duygusal yoksunluklar herkesin hayatında zaman zaman olabilir. Bir yoksunluğun (ayrılık, ölüm, vb.) yasını tutmak ya da üzülmek için kendinize bir süre izin verebilirsiniz. Ancak uzun sürmüş ise bu yoksunluğu ‘Yeni Davranışlara’ dönüştürmek esastır.

Kendinizi asla ve asla ‘yaşamayan’ sadece ‘izleyen’ biri konumuna getirmeyin. Duygularınızı değiştirmenin en sağlıklı yolu ‘düşünce’ ve ‘davranışlarınızı’ değiştirmektir. Kendinizi izleyen konumdan yaşayan konuma geçirin ve yaşamın tadını çıkarmaya karar verin. Gerektiğinde bir uzmandan yardım alma konusunda harekete geçin. 

Haber Editörü
Beyza YOLBİLİR

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube