Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Nedir Olumsuz Düşünce ve Etkileri?

“NLP ile Başarının İç Oyunu” adlı kitabımdaki olumsuz düşüncelerin etkilerini paylaşmak istiyorum. Olumsuz olmak, olumsuza odaklanmak ve olumsuzlukla yaşamanın ne demek olduğunu kişiler çok iyi bilir. Bilmek farklı uygulamak farklıdır. İki
bölüm halinde paylaşacağım olumsuz Düşüncenin etkilerinden hızla kurtulabilmeniz dileğimle.

***Nedir Olumsuz Düşünce ve Etkileri? ***

Hangi durumda olduğunuzu ve ne olduğunuzu, zihninizi işgal eden temel düşünceler belirler. Olumsuz düşüncelerimiz beynimizi işgal eden ayrık otlarıdır. Ayrık otlarının miktarı fazlaysa olumsuz bir kişiliğin ortaya çıkmasına yol açar.

Düşüncelerimiz davranışlarımızı, davranışlarımız da hissettiklerimizi etkiler. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Şimdiye kadar böyle olmuştur. Bundan sonra da böyle devam edecektir.

Olumsuz düşünceyi ve davranışları kendilerine pusula edinmiş kişiler, bakış açılarını değiştirmedikleri sürece istediklerini elde etmelerine olanak yoktur.

Sizlerle; olumsuz düşüncelerin hayatımıza yaptıkları etkileri ziyaret etmek istiyorum. Birlikte olumsuz duygu ve düşüncelerimizle kendimize kurmuş olduğumuz tuzakları fark edip kurtuluş yolculuğuna çıkalım. Var mısınız kurtuluşa?

* Bir fırsat ile engel arasında ne fark vardır? Farkı kişinin ona karşı olan bakış açısında ve tutumunda yatar. Olumsuz kişiler olumlu fırsatlar doğduğunda bunu göremez ve yakalayamaz. Her koşulu bir engeller silsilesi olarak algılar.

* İnsanlar kendilerine benzeyen insanlardan hoşlanırlar. Negatif insanların etkisinde kalmak, radyasyon etkisinde kalmak gibidir. Sürekli maruz kalmaya devam edersiniz, tüm sisteminizi teslim edersiniz. Olumsuz düşünen insanlarla vakit geçiriyorsanız dikkat zilleri çalıyor demektir.

Hanginiz evinize ya da iş yerinize kendi çöplerimi dökmeme izin verirsiniz? Hiçbiriniz değil mi? Oysa ki; her an çok değerli olduğunu düşündüğümüz beynimize çöp dökülmesine izin veriyoruz. Öyle ya da böyle, ailemiz, arkadaşlarımız, medya, vb. tüm çöplerini güzelim beynimize yollamakta. Adeta beynimiz çöp yığını haline gelmekte. Buna dur demenin zamanı şimdi “an” dır.

* Başarılı insanlar sürekli olarak iyi bir görüş açısıyla bakar, fırsatları görür ve karar veriler. Başarısız olanlar ise; her şeyi ölçülerin dışına taşıyan insanlara benzer. Onların birinci ilkesi; hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir.

* Olumsuz düşünce yavaş ancak sürekli biçimde kişilerin hareket ve dayanıklılık gücünü yok eder. Şimdiki zamanın “an”ın gücünü kullanabilen kişiler ancak gelecekten umutlu olanlardır.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube