Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Yaşlılığın 5 avantajı

 "Yaşlanmanın avantajı mı olur" demeyin: 55'ten sora migren ağrılarında yüzde 40 azalma görülürken, 60 yaşından sonra grip olma sayısı yılda bire düşüyor

İnsanların 25 yaşından itibaren yaşlandığı ve bu yaşın sonun başlangıcı olduğu sıklıkla söylenir. Ancak ABD'de yayın yapan Huffington Post gazetesinin bir haberinde zaman geçtikçe iyileşen birçok şeye yer verildi. İşte yaşlılığın 5 avantajı:

1- DAHA AZ MİGREN AĞRISI
İsveçli bilim insanlarının 2009'da yaptığı bir araştırmada, 55 yaşından sonra baş ağrıları yüzde 30 azalıyor. ABD'li uzmanların yaptığı başka bir araştırmada ise 65 yaşına doğru migren ağrılarında yüzde 40 azalma görülüyor.

2- YAĞLI SAÇLARA VEDA
Yaşlandıkça yağ bezeleri azalıyor ve daha az sebum salgılanıyor. Yani yaş ilerledikçe saçların yağlanması gecikiyor.

3- DAHA AZ SOĞUK ALGINLIĞI
Yaş ilerledikçe daha fazla mikrop çeşidiyle karşılaşan vücut, salgın hastalıklara karşın daha dayanıklı oluyor. Bir çocuk yılda 6 ila 8 kez soğuk algınlığına yakalanıyorsa, bir yetişkin 2 ila 4 kez bu nedenle hasta oluyor. 60 yaş üzerindeki kişilerde görülen soğuk algınlığı sayısı bire düşebiliyor.

4- DAHA AZ HASSAS DİŞLER
Dişteki sorunlar daha çok 20-40 yaş arası yetişkinlerde görülüyor. Ayrıca yaşlı kişilerin diş sinirleri çürüklere karşı daha az duyarlı hâle geliyor.

5- ARTAN MUTLULUK!
Vrije Brussel Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre; mutluluk eğrisi yaşam boyunca U şeklinde bir grafik izliyor. Hayatın başlangıcında çok mutluyken, 50'li yaşlara kadar mutluluk azalıyor. Bu yaştan sonra mutluluk daha da artmaya başlıyor. Çalışmada 85 yaşlarında olan kişilerin 18 yaşında olduğundan daha mutlu olduklarını söylediği tespit edilmişti.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube