Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Akademik Kariyer

TAKINTILI AİLELERİN ÇOCUKLARINA ÇEKTİRDİKLERİ

Dünya NLP Master Trainerleri arasında yer alan Türkiye'nin NLP alanındaki Lideri Sayın Mustafa KILINÇ ile akademik kariyer takıntısı olan Anne ve Babaların durumlarını sizler için konuştuk.

NLP Lideri Mustafa KILINÇ ; ülkemizde maalesef akademik kariyer takıntısı olan ailelerin oldukça fazla olduğunu belirterek şu önemli tespitleri paylaşıyor.

AKADEMİK KARİYER HERŞEY DEMEK DEĞİLDİR..

Kendi öğrencilik dönemlerinde oldukça "inek" konumunda olan, kendini yetersiz değersiz ve özsaygı yoksunluğu içerisinde  hissederken kendini okumaya adamış anne ya da babalar için akademik kariyer her şey demektir. Oysaki bundan çok daha önemli bir faktör vardır. KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRME

"ÇOCUĞUM İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM ZATEN YAPIYORUM"

Bu kalıba sahip Anne-Babaların çok fedakâr olduklarını mı düşünüyorsunuz. Yanılıyorsunuz. Ebeveyn olarak onlar çocuklarından önce kendi ego ve kârlarının tatmin olması peşinde koşarlar. Çocuğun gerçekten ne istediği, neleri yapmayı arzu edip etmediğinin hiçbir önemi yoktur. Çünkü çocuğun akademik kariyeri için bu alanda başarılı Anne-Babanın belirlediği rol ve planları yapan çocuklar istenir. Bu çocuklar hayatlarının hiçbir döneminde "sahip" modeline geçemezler. Çünkü onlara Bilinçaltı düzeyde yapılan yükleme "Kurban" modelidir.

"KURBAN ROLÜNE SAHİP AKEDEMİK KARİYER HİÇBİR ŞEYDİR" 

Ağabeyi ya da ablası çok başarılı çok zeki tıpkı ben ve babası gibi. Okul birincisi. Bu çocuğumuzun da akademik alanda böyle olmasını istiyoruz. Sorumluluklarını alsın yapsın. Akademik kariyeri konusunda kaygılanıyoruz. Bu ve buna benzer binlerce mazeret gerekçeli kurban hikayeleri ile çocuklarına akademik kariyer sağlamaya çalışan "Anne ve Babalar" boşuna kürek çekip karanlıkta göz kırptıklarının bir farkında olsalar sorun bitecek.

"ANNE ve BABALAR"

YAŞLANDIĞINIZDA ÇOCUĞUNUZ TARAFINDAN TERK EDİLMEK İSTİYORSANIZ BASKI YAPMAYA DEVAM EDİN

Bu söylediğimden şüphe edeniniz varsa size en yakın olan huzurevini ziyaret edin. Oradaki kişilerin yaşanmış hayat hikayelerini dinleyin. Çocuklarının akademik kariyere sahip olduklarını ancak artık ilişkilerinin "KURU" olduğunu görün, duyun, hissedin.

"ANNE BABANIN TEK GÖREVİ"

YÜKSEK ÖZGÜVEN/SAHİP OLMA İNANCI VERMEK

Yapmanız Gereken Şey;

*Çocuğunuza "Akademik Kariyer" verme noktasındaki takıntılı kalıbınızı kırın.

*Eski kalıbınızın yerine çocuğunuzla ilişki ve iletişiminiz bağını güçlendirin.

*Çocuğunuza kurban olma rolü değil "Sahip olma" rolünü benimsetin.

*Çocuğunuzu "Yüksek Özgüvenle" bütünleştirin.7 yaş öncesinde sorumluluk verin.

*Çocuğunuzun kendini gerçekleştirmesine izin verin. Bırakın çocuğunuz kendi içinde "Ayağa Kalksın." Böylece Anne-Baba olarak içsel-dışsal sorumluluk ve birlikte olduğunda daha güçlü olur diyen KILINÇ hayatta kazanmak için sahip olmanın çok önemli olduğunun altını çiziyor ve ekliyor. "Seçim Sizin"...

NLP Haber Editörü

Beyza Yolbilir

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube