Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Bir Bilene Soralım, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

Şubat 2007 yılında aylık ekonomi dergisi Platin'de Cumhurbaşkanlığına Abdullah Gül'ün aday gösterileceğini nokta atışıyla belirten siyasi koç yazar ve NLP Uzmanları Derneği Başkanı Mustafa Kılınç ile CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı konusunu sizler için görüştük:

NLP Lideri Mustafa Kılınç CHP'nin 2014 Yerel Seçimlerde göstereceği adayın kesinlikle "güç", "tutku", "bütünleştirme" ve "vizyon" anlamında bütünlük içerisinde olması gerektiğinin altını çizerek gündeme ilişkin isimleri geçen adaylarla ilgili olarak şunları söyledi:

CHP'NİN MANSUR YAVAŞ SÜRECİ

CHP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak bir ara kulislerde ismi geçen hatta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceği noktasında söylemlerin olduğu eski MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Mansur Yavaş'ın ismi kulislerde dolaştı.Hatta bazı haber sitelerinde yer buldu.Ancak şunu belirtmeliyim ki; CHP Sayın Mansur Yavaş ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında başarılı olamaz.Çünkü CHP'nin ihtiyacı olan adayın "Farklı" davranış ve meta programlarına sahip olup "Bütünleştirici" çözüm üretici ve sürükleyici bir özelliğe sahip olması gerekir.Sayın Mansur Yavaş; bu kapsamda MHP Belediye Başkan adaylığı sürecinde "Umutları Söndürme" noktasında kalmıştır. Yeniden aday gösterilmesi halinde umutları söndürecektir.

CHP'NİN PROF. DR. YALÇIN KARATEPE SÜRECİ

Yine kulislerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi geçen Sayın Prof. Dr. Yalçın Karatepe ile CHP'nin Belediye Başkanlığı yarışında sonuç alacağını düşünmüyorum.Her ne kadar "insan odaklı" projelerde yer aldığını ve insan unsuruna önem verdiğini belirten Prof. Dr. Yalçın Karatepe bu süreçte karşısına çıkacak olan muhtemel adaylara karşı etkin olamayacaktır.Bu seçim oldukça farklı gelişmelerin olacağı, çok hızlı değişim ve "güç" odaklarının muhtemel olacağı bir yarıştır.CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu aday belirlerken; şimdiki duruma göre değil gelecekteki muhtemel öngörülen AKP ve MHP adaylarına fark atacak, onları arkada bırakacak adaya odaklanmalıdır.CHP Genel Başkanı için bu seçim çok ama çok önemlidir.CHP Genel Başkanının bu konudaki kararı Genel Seçimler öncesinde "ne" istediğini ortaya koyacaktır.

CHP'NİN ANKARA'DA YILMAZ BÜYÜKERŞAN SÜRECİ 

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Sayın Cengiz Topel Yıldırım'ın isminin geçmesinden sonra bazı çevrelerce Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşan'ın ismi dolaşmaya başladı.Hatta bu durum bazı çevreler tarafından sosyal medya ortamlarında yeni bir CHP Genel Başkanı doğuyor olarak gösterildi.Ancak Ankara'nın genel yapısı, seçmen profili ve seçim yolculuğuna baktığımızda Sayın Yılmaz Büyükerşan'ın Ankara için doğru aday olmadığını görebiliyoruz.Bilmenizi isterim ki; hiçbir şey göründüğü gibi değildir.Sayın Büyükerşan Eskişehir'de başarılı bir performans göstermiştir.CHP Sayın Büyakerşan ile ilgili Ankara dışında değerlendirme yapabilir.CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da kazanmak istiyorsa, doğru adayı tercih etmek ve bu konuda kesin kararlı bir tutum sergilemek zorundadır.Bu CHP için bir lüks değil gerekliliktir.

CHP'NİN SÜRPRİZ CENGİZ TOPEL YIDIRIM SÜRECİ

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında sürpriz olarak Cengiz Topel Yıldırım ortaya çıktı.Cengiz Topel Yıldırım Ankara için bugüne kadar ismi geçen en güçlü Aday.CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu:Cengiz Topel'i Ankara'yı CHP'nin alması için, 20 yıllık Melih Gökçek imparatorluğuna dur demek için, muhtemel AKP adayı Sayın Melih Gökçek karşısında güçlü davranış sergileme meta programına sahip olan Cengiz Topel Yıldırım şansını çok iyi kullanmalıdır...

Bir siyasi koç olarak: Şu ana kadar CHP Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak ismi geçen kişilerin meta programlarına  baktığımızda Sayın Cengiz Topel Yıldırım'ın, CHP için büyük bir fırsat ve şans olduğunu söyleyebilirim.Çünkü; Cengiz Topel Yıldırım muhtemel AKP adayı Sayın Melih Gökçek karşısında CHP'nin politikalarının en iyi uygulayabilecek meta programa sahip güçlü, başarılı ve sevgi dolu bir isim.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ankara için, Ankaralı için CHP'nin şaha kalkması için Ankara'nın CHP'nin olması için kısacası "Ankara'nın Bölünmez Bütünlüğüne Kilit Vurması" için zaman kaybetmeden CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Cengiz Topel Yıldırım'ı aday göstermelidir.Liderlik, başkalarına görünmeyeni görebilme vizyonuna sahip olabilmektir.CHP bu kez Ankara'nın fark yaratmasını istiyorsa, değişim zamanının geldiğini düşünüyorsa yönetime "söz"de değil "öz" de gerçekten talipse o zaman sol ve sağ kesimi kucaklayacak, bütünleştirici, tutkulu bir vizyon sergileyen Cengiz Topel Yıldırım şansını kullanmalıdır.Zaman kazanma zamanıdır.Bütünlüğe kilit vurma zamanıdır.Değişim zamanıdır.Ötekileştirmeden birleştirme ve başarının hazzını yaşama zamanıdır.

Sonuç olarak diyebilirim ki; bu süreç CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara giden yoldaki vizyonunu gösterecektir.Farkı yaratan her zaman farktır.Meydanlar bizimdir.Söz Genel Başkanındır.Oy bizimdir.Ankara'nın CHP'nin olması için doğru adayla yola çıkmakta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kararıdır.Her zaman küçük noktalar büyük farklılıkların oluşumuna hizmet eder.

Evet: Türkiye'nin ilk ve tek NLP Uzman Eğitimcisi Siyasi koç yazar ve NLP Uzmanları Derneği Başkanı Mustafa Kılınç'ın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığa ismi geçen adaylarla ilgili görüş ve tespitlerini sizlerle paylaştık. Bekleyelim görelim bakalım CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak? Paylaşmak bizden değerlendirmek sizden. Hoşçakalın...

Beyza YOLBİLİR
NLP Haber Editörü

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube