Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

ÇALIŞANLARIN İLK SIKINTISI: MAAŞ

Edenred’in 15 ülkede IPSOS araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği “Çalışan Memnuniyeti Ve Motivasyonu” araştırması çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de çalışanların iş hayatlarında en çok endişelendiği konu maaşları. 

Türkiye’de 500 binden fazla çalışanın kullandığı yemek, akaryakıt kartı firması Edenred’in katkılarıyla düzenlenen “Çalışan Memnuniyeti Ve Motivasyonu” araştırması, 15 ülkede 14 bin çalışanın katılımıyla yapıldı. Türkiye’den de 800’ü aşkın çalışanın dahil olduğu araştırmaya göre; Türkiye’dekilerin çalışma yaşamlarıyla ilgili hala en çok endişelendiği konu, maaşları. 2015’te aynı soruya yanıt verenlerin yüzde 49’u maaşıyla ilgili sıkıntı yaşadığını söylerken,2016’da bu oran yüzde 44’e düştü. Türk çalışanların profesyonel hayatları için endişelendiği konular arasında ikinci sırada yüzde 33 ile işsizlik vardı. Çalışma saatleri ise yüzde 23 ile üçüncü sırada kendine yer buldu. Maaşından memnun olmadığını belirtenler arasında ağırlık 45 yaş üstü çalışanlara ait. 

15 ÜLKEDE DE DURUM AYNI 

Türkiyedeki çalışanlarla kıyaslandığında, araştırmaya katılan 15 ülkede de durum farklı değil. Aralarında ABD, Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerinde yer aldığı 15 ülkenin çalışanlarının da iş yaşamındaki temel sıkıntısı maaşları (yüzde 42) Araştırmada bir diğer dikkat çeken sonuç ise satın alma gücü değerlendirmesi. Buna göre, çalışanlar arasında yaş yükseldikçe memnuniyet oranı da düşüyor. Türkiye’de 30 yaş altı çalışanların yarısından fazlası satın alma gücünden memnunken, 45 yaş üstünün yüzde 66’sı bu gücünden hoşnut olmadığını belirtti. Araştırmada yer alan “İşvereninizden en çok hangi hizmeti bekliyorsunuz?” sorusuna çalışanlar, özellikle ulaşım ve öğle yemeğine dair çözümler bekledikleri şeklinde cevap verdi. Ulaşım giderlerinin karşılanması veya servis hizmeti bekleyenlerin oranı yaklaşık yüzde 64 ile birinci sırada yer aldı. İşverenden yemek hizmeti isteyenlerin oranı ise yüzde 61 ile ikinci sırada kendine yer buldu. Bu hizmetleri yüzde 50 ile çocuk bakımı ve yüzde 35 ile kültürel aktiviteler takip etti. 

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube