Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Düzenli ve Tek Eşli Seks Hastalığın İlacı

08 Temmuz 2010
 
Seksolog ve psikolog Pascal de Sutter'e göre, yarım saatlik seks ömrü uzatıyor. Sutter, 'Mutlu İnsanların Seks Hayatı' kitabında birçok hastalığa karşı da seksi öneriyor
 
Yarım saatlik seks ömrü uzatıyor, kanser dahil pek çok hastalık için de ilaç yerine geçiyor. Seksolog ve psikolog olan, "Mutlu İnsanların Seks Hayatı" adlı bir kitap da yazan Pascal de Sutter'ın bu tezi bilim dünyası tarafından da desteklendi. Seksolog Sutter yarım saatlik seksin hafıza, cilt ve zeka üzerinde önemli etkileri olduğunu iddia etti. Sutter, yarım saatlik seks sırasında 200 ila 300 kalori harcandığını, belleğin güçlendiğini, toksinlerin vücuttan atıldığını ve cildin parladığını kaydetti. Seksin kan dolaşımını hızlandırırken, kalp ve damar sisteminin güçlenmesini sağladığını da vurguladı.

SEVGİLİNİN TERİ İLAÇTIR!

Pascal de Sutter'in iddiasına göre; aktif seks hayatı olanlar çok daha uzun süre yaşıyor. Seks hayatı bitenler daha hızlı yaşlanıyor. Tabiatta da damızlık olarak kullanılan hayvanların çok daha uzun süre yaşadıklarına dikkat çeken araştırmacı, sevişirken çiftlerin terlerinin birbirine geçtiğini, bunun bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı aşı etkisi gördüğünü savundu. Sutter, seks hayatı aktif olanların prostat ve meme kanserine, hatta nezleye bile yakalanma riskinin düştüğünü belirtti.

TEK EŞLİLİK ESAS

Ancak bu konudaki veriler tek partnerle seksi ısrarla savunuyor. Çok partnerle seks yapanların, vücutlarındaki ter dahil, sıvı alışverişi zararlı oluyor. Terlerin birbirine karışması bu durumda toksik etki yapıyor ve ölüm riskini artırıyor. Cinsel hastalıkların bulaşma ihtimali artıyor. Sekse 17–18 yaşından daha erken başlayanlar ise hayatlarına boyunca ciddi sağlık sorunları ile karşılaşıyorlar. Bu nedenle erken yaşta seks önerilmiyor. Bilim adamları da bu yorumları destekliyor ve düzenli seksin ömür uzattığı konusunda birleşiyor.

HEYECANIN FAZLASI ZARAR

Cinsel Sağlık Ens. Der. Genel Başk. Dr. Cem Keçe: Seks sırasında salgılanan mutluluk hormonu kişinin stresini azaltır, kendisini daha iyi hissetmesini sağlar, kan dolaşımını artırır, kalbi ve bağırsakları çalıştırır. Zihinsel ve fiziksel performans da artar, bir iyilik hali yayılır. Düzenli seks kişinin ömrünü uzatır. Psikolojik olarak da bir kişiye ait olmak, beğenilmek, arzu edilmek, karşı cinsin sıcaklığını hissetmek, bedenini sevdiğin biriyle paylaşmak, sevdiğin kişiyle bir bütün olmak gibi olumlu özellikleri vardır.

ÇOKEŞLİLİK KANSERE DAVETİYE

Prof. Dr. Tuncay Özgünel: Özellikle tekeşli seks sağlık için çok yararlıdır. Ancak çiftlerin mutlu olması gerekir. Tekeşlilik 60 yaşındaki adamla 18 yaşındaki birini evlendirmek de değildir. Mutlu olan ve düzenli seks hayatı olanların yaşam kalitesi artar. Stres ve bunalım, seks hayatı aktif olan insanlarda çok daha azdır. Çok partnerli kadınların kansere yakalanma riski çok fazladır. Özellikle serviks kanseri riskleri artar. Düzenli seks hayatı metabolizmanın hızını ve kalori tüketimini artırır.
 
 
Kaynak: Sabah - Yaşam / Sağlık Servisi

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube