Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

FİDYECİ MAYMUN ÇETESİ

Bali’deki Uluwatu Tapınağı yakınındaki maymunlar turistlerin önce eşyalarını çalıyor. Ardından çaldıklarını yemek karşılığı geri veriyor

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için Endonezya'nın Bali adasına giden turistlerin başı, tıpkı bir mafya gibi organize çalışan ve çaldıkları eşyalar karşılığında fidye isteyen maymun çeteleriyle dertte. 

Bali'deki Uluwatu Tapınağı yakınında yaşayan ve turistlerin eşyalarını çalmayı huy haline getiren bu maymunlar, eşyalarını geri isteyenlerden kraker, cips veya kuruyemiş istiyor. Kendisine yiyecek bir şey veren turistlere ise eşyalarını geri veriyor.

İNSAN DAVRANIŞI

Araştırmacılar, tıpkı insan gibi davranan bu maymunların nesillerdir hırsızlık ve fidyeciliğe alıştığını söylüyor. Belçika'daki LiegeÜnviersitesi'nden gelerek bu durumu araştırmaya çalışan FanyBrotcorne "Maymunlar sürekli şapkamı, kalemimi hatta araştırma verilerimi çalmaya çalışıyordu. 

Dört aylık araştırmalarımda, dışarıdan gelerek bu gruba dahil olan maymunların da hırsızlığa alıştığını gördüm" ifadelerini kullandı. New Scientist dergisinde yayımlanan makaleye göre, genç erkek sayısı fazla olan grupların hırsızlık yapma olasılıkları da daha yüksek oluyor. 

"Takas etmek hayvanlar arasında sık görülen bir yetenek değil. Bu, genellikle insanlara özgü bir davranış olarak sınıflandırılır" diyen Brotcorne "Bu maymunlar bu işi iki aşamaya dökmüş durumda. Önceklikle gözlükleri, şapkaları, kameraları çalıyorlar. Sonra da çaldıkları nesneleri yemek karşılığında geri veriyorlar" ifadelerini kullandı.

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube