Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

KORONAVİRÜS PANİĞİ

Korona virüs salgınının getirdiği belirsizlik nedeniyle dünyada ve ülkemizde TOPLUMSAL KORKU BULAŞICILIĞI ortaya çıktı.
Bilinçli olarak bilinmeyene yürümek zordur. İnsan denen varlıkta en güçlü durum “duygudur”. Korku duygusu kendini hissettirmeye başladığında neler olabileceğini kimse tahmin edemez.
Korku duygusu kendisini hissettirmeye başladığı anda insanlar kendilerini marketlerde ve bilinçsizce alışveriş yaparken buldu. Marketlerdeki rafların birden boşalmasının sebebi neydi? Belirsizlik, korku, Panik.

Bilmenizi isterim ki;
“Duygular mantıklı düşüncelerinizi bastırma gücüne sahiptir.”
Mustafa KILINÇ

“ZİHİNSEL VE DAVRANIŞSAL” TEDBİRLER

Korona virüs salgını zaten belirsizlik, işsizlik, gelecek kaygısı, depresyon, panik atak, sevdiğini kaybetme, yalnız kalma korkusu yaşayan bireylerde bir kez daha “duygulanım” bozukluğuna sebep olmuştur. PANİK HAVASINDA huzur, akıllı yorumlama ve kendine doğru sorular sorma çıkmaz. Çıkacak olan tek şey “GÜÇLÜ PANİK” şüphe köşeye sıkışmışlık halidir.

“KORONA VİRÜS ÇÖZÜMÜ”

• Her şeyden önce gerçeği yansıtmayan haber ve sosyal medya paylaşımlarından uzak durun.

• “Korona virüs” belirtilerini tekrar tekrar dinlemek, okumak ve “ACABA BENDE BELİRTİ VAR MI?” demeyi bırakın.

• Alabileceğiniz hijyen vb. bütün koruyucu tedbirlerinizi alın ve sonrasında korona virüsü kenara bırakıp yaşamaya devam edin.

• Korktuğunuz her şeyin olumsuz gücünü kendinize çekersiniz. Sağlıklı ve her şeyin yolunda olduğunu düşünmeye alan açın.

• Her şey düşüncede başlar. İstediklerinize odaklanın. Korona ile yatıp, korona ile kalkmaktan vazgeçin.

• İçsel dünyada hissettiğiniz “Belirsizlik” panik ve korku duygularınızın yoğunluğunu azaltmak için “Ne düşündüğünüze” dikkat edin.

• Düşüncelerinizin iplerini elinize alın ve geleceğe odaklanın. Bu ancak ve ancak farkındalık ve düşünce seçiminizle mümkün olacaktır.

• Bilinçsizce yaptığınız “Raf Boşaltma” alışverişlerinin sizi “çıkmaz sokağa” götürmekten başka bir işe yaramadığını bilin. İhtiyacınız olan şey sadece “ölçülü” ve standart olmak. Başka bir şey yok.

• Panik havasının, korku tellallığının yapıldığı toplumlarda “Sosyal Kolaylaştırıcı” etkiyle olumsuz duyguların çok daha güçlendiğini bilin.

• Sağlık Bakanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından yapılan “önleyici tedbirleri” bilin. Önlemlerinizi bireysel ve aile bireyleri olarak alın. Ancak düşünce, duygu ve davranışlarınızın hiç olmadığı kadar farkında olun.

• Farkındalık, bilinçli olma ve gereğini yapma kuralını benimseyin ve kendi gücünüze sahip çıkın.

• Kontrolsüzce ortaya çıkan “bilişsel ve duygusal” tepkilerinizi kontrol edin. Sizin kontrolünüz sadece ve sadece size bağlıdır.

“İNSAN DÜŞÜNDÜĞÜ KADAR GÜÇLÜ, İNANDIĞI KADAR DEĞERLİDİR.”

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube