Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

SEÇİME GİDEN YOLDA SİYASİ PARTİLERİN “ADAY” BİLMECESİ

28 Mayıs 2018

SEÇİME GİDEN YOLDA SİYASİ PARTİLERİN “ADAY” BİLMECESİ

NLP Lideri Mustafa Kılınç 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kalırken “aday” belirlemeleri ve milletvekillerinin çalışmalarına yönelik “bakış açısını” bizlerle paylaştı.

SİYASİ PARTİLERDE ADAY BELİRLEME SÜRECİ

NLP Lideri Mustafa Kılınç göre siyasi partilerin iktidarı AK Parti ile muhalefet partileri  CHP, MHP ve İYİ Parti adaylık sürecinde beklenen değişimi gerçekleştiremedi. AK Parti çok daha farklı bir aday listesi çıkaracağı mesajlarını vermesine rağmen yine, “ESKİ KURMAYLARIYLA” devam listesi çıkardı. Fetö Terör Örgütüyle mücadele edilen ve halen “OHAL” in devam ettiği ülkemizde Fetö ile boy boy resimleri olan bireylerin seçilecek yerlerden listeye girmesi de şaşırtıcı tabiki.  Peki ana muhalefet konumunda olan CHP’de durum ne? Farklı mı? Elbette Hayır. “Hak, Hukuk, Adalet” diyenlerin uygulamasına bakıldığında yeni yüzlere kapalı olduklarını görmemek mümkün değil. CHP’de eski ve yıllanmış, suya sabuna dokunmayan, sıfır performans sergileyen adaylarla yönetime talip oldu. Partiye katkı sağlamayan, puanı artıramayan kişilerle sürekli olarak yolculuk yapmaya devam etmek nasıl izah edilebilir? Çok büyük iddialarla yola çıkan İYİ PARTİ de durum nasıl? Meral Abla ve değerli ekibi nasıl bir aday listesi çıkardı. Yine aynı Eski vekiller, eskiler ve eskiler… Ülkemizdeki liderlerin farklı bakış açıları ve vizyonları gelişmedikçe, hiçbir şey değişmez.

MUHTEREM KOLTUK HIRSI

Yıllanmış vekilliğin sırrı ne? Neden liderler iktidarıyla muhalefetiyle “yıllanmış” ve “kuma yatmanın” uzmanı olmuş vekilleri tercih ediyor? Niçin farklı donanımlara sahip bilgili, tutkulu ve istekli adayların üzeri çizilip, partinin neferi olarak sahada çalışmaya devam edin motivasyon gazıyla durduruluyor? Niçin?

SEVGİLİ GENÇLERE LİSTELERDE YER VERİLDİ

Seçme ve Seçilme yaşının “18” düşürüldüğü ülkemizde 27. Dönem seçimlerinde sevgili gençler yerlerini aldı mı? Evet kimler aldı? AK Parti de eski bakanların “oğulları” seçilecek yerden, vatandaşın kızı seçilemeyecek yerden; CHP ‘de Belediye Başkanının oğlu yerini aldı. Peki ya sevgili vatandaşımın oğlu / kızı nerede? Yok  “sevgili gençler gelecek siz siniz” “size güveniyorum” söylemlerine devam. Şimdi diyeceksiniz ki; her liste sonrasında olan şeyler bunlar değil mi? Zaten bunlar olağan akışa uygun diyeceksiniz. Değil mi? Değil sevgili dostlar değil. Sadece düşünün. Eskiye rağbet olsa Bit pazarına Nur yağardı değil mi? Sevgili Liderler birer iş veren olsalardı, sürekli liste başında tuttukları her dönem garanti olan adayları işe alırlar mıydı? Acaba? Emin olun almazlardı. Çünkü partiye katkıları? Oy oranında ki artış? Görünmeyeni görebilme? Aktif çalışma durumları? İl, ilçe ve beldelerle olan disiplin, otorite ve iletişim iletişim iletişim? Sonucu sizlere bırakıyorum. Siz olsaydınız böyle birilerini sürekli terfi ettirip, muhteşem imkanlar ve garanti verir miydiniz?

CHP’DE ABDÜLLATİF ŞENER İPİ

CHP de Konya ya kurtarıcı olarak Abdüllatif Şeneri birinci sıradan aday yaptı. Şu işe  bakınız. Merak ediyorum acaba CHP’de Konya il teşkilatı yok mu? Buradaki örgüt hizmetkarlarından şimdi ne bekleniyor? Motivasyon çalışmak kazanmak. Neden Abdüllatif Şener çok güçlüymüş, eski AKP’nin kurucularındanmış, dürüst mü? Dürüstlük zaten insan olmanın gereği değil midir? Yoksa bizler artık “dürüstlüğün” erdem olduğu bir ülkemi olduk? Hey gidi günler hey nereden nereye geldik? Düşünün. Dünyanın en zor işini yapın.  Düşünün. Sevgili liderleri güçlü, deneyimli, temelden gelme gibi savunma mekanizmalarınız biliyorum. Öyleyse güçlü olan bu yıllanmış, tükenmiş eskileri neden liste ortasına  değilde liste başına yazıyorsunuz? Yoksa sizde kendi söylemlerinize inanmıyor musunuz?

Çok sevdiğim bir atasözü vardır;“

SOKMA AKIL 7 ADIM GİDER” MHP DE DURUM NE? MHP de durum diğerleriyle aynı. Aynı hamam aynı tas misali devam. Ülkemizin geleceği, refahı ve vatandaşın istikrarı için vizyonlu, bilinçli ve adanmış siyasilere ihtiyaç vardır. Deneyimli olmak, başarılı olmak anlamına mı geliyor. Sn. Devlet Bahçeli Cumhur ittifakı ile oluşturduğu stratejik hamleyi kendi lehine çevirmeyi başardı. Peki Bahçelinin af çıkışı ne olacak? Bugüne kadar teklif ve önerileri hükümet tarafından jet hızla kabul edilsin diyen Sn. Devlet Bahçelinin AF talebi ne olacak? DEVLET BAHÇELİNİN AF ÇIKIŞI Sn. Devlet bahçeli toplumsal sorun haline gelmiş “Kader Mahkumlarıyla” ilgili sözünün arkasında olduğunu belirtmesine rağmen bir gelişme yok. Terör, uyuşturucu, cinsel taciz, tecavüz, birinci alt ve üst soya ilişkin cinayet vb. gibi suçların dışında AFFIN gerekliliğine dikkat çeken, talep eden Sn. Bahçeli sözünü gerçekleştiremezse ne olacak? Sözünü yerine getirir “AF” çıkarılmasını sağlarsa ne olacak ya da NE OLMAYACAK? “BBP” DURUMU Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Cumhur ittifakıyla kurtuluş ipine  sarıldı. Ancak gemi tek kişilikti. Listelerde sadece kendini seçilecek yere yazdıran Mustafa Destici “Gemisini Kurtaran Kaptan” deyiminin sahibi olmayı başardı.

SİYASETİN TEMEL FAKTÖRÜ KİM? Siyasetin temel kaynağı “İNSAN” değil midir? En güçlü kaynak olan “insan” ların emek, çaba adanmışlıklarına önem verilmelidir. Bu önem sadece “sözde” değil uygulamada, davranışta olmalıdır.

“İnançlar, insanları köleleştirmek için değil özgürleştirmek için vardır.”

Mustafa Kılınç

“Yaşam yolculuğunda her şey; niyetinizin saflığı, iradenin odağı, karakterinizin kalitesi ve farkındalığınızın seviyesine bağlıdır.”

Mustafa Kılınç

Güzel Ülkemin Güzel İnsanları. Gelecek ancak sizinle gelecek. Geleceğimize sahip çıkmak, onu hak ettiğimiz şekilde tasarlamak ve yapmak bizim elimizde.

Her şey sizin beklediğiniz ve istediğiniz şekilde olsun…

Sevgilerimle

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube