Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Sevginin Modülü

Merhabalar Sevgili idealhaber.com ailesinin muhteşem bireyleri ve siz çok kıymetli okuyucularımız. Geçen hafta sizlerle sevgiyi verme yöntemimizle alma yöntemimizin farklı olduğunu ve “Hizmet Sevgi” dilini sunmuştum. Bu hafta diğer modüllerle yolumuza devam edeceğiz.

Etrafınızda farkındalığı yüksek, ne istediğini bilen kişilerin olmasını ister miydiniz?

Kim istemez ki diyeceksiniz değil mi? Öyleyse şimdi her biriniz “idealhaber.com” ailesinden haberi olmayan bir kişiyi haberdar etsin.

VAR MISINIZ?        Böylece biz birlikte çok daha güçlü olacağız….

“NİTELİKLİ BERABERLİK” SEVGİ DİLİ

Nedir nitelikli beraberlik sevgi dili? Birlikte yapılan bir plan, beraber yenilen bir yemek, huzurlu bir ortamda edilen bir sohbet…. Bunlar, nitelikli beraberlik denilince ilk akla gelenlerdir. Birincil sevgi dili nitelikli beraberlik dili olan kişiler, sevdikleriyle birlikte bir şeyler yapmak isteseler de asıl istedikleri şey; kaliteli zaman geçirmektir.

Bu kişiler, verilen değeri ve sevgiyi beraber geçirilen zamana bağlarlar. Birincil sevgi dili nitelikli beraberlik olan bir kadın, eşine gününü nasıl geçtiğini anlatırken, eşi ara sıra televizyona bakıyorsa bu kadın eşinin ona değer vermediğini düşünür. Bu yüzden eğer eşiniz dışarıda başka şeylere odaklanıyor, ilginizi ona veremiyorsanız; güzel bir üslupla izin alabilirsiniz. Böylece bu hareketinizle ona değer verdiğinizi de hissettirmiş olursunuz.

Bu insanlar, sohbet esnasında karşısındaki kişinin tamamen kendisine odaklanmasını isterler. Sevgilerini yaptıkları planlarla gösterir ve karşı taraftan da aynı şeyi beklerler.

Onlar için en önemli şey; kaliteli zaman geçirmektir. Bu nedenle de sohbet sırasında onları rahatsız edecek ortamlardan kaçınırlar. Tamamen karşısındaki kişiye odaklanmak, onu dinlemek ya da beraber televizyon izlemek, varlığını ve değer verdiklerini hissetmek sevgi depolarını doldurmalarındaki en önemli unsurlardan biridir.

Dama oynayan çok yakın iki arkadaş eğer sevgi dilleri nitelikli beraberlik ise, taşlara değil birlikte geçirecekleri zamana odaklanacaklardır. Yine, yaptıkları planda beraber olma niyeti vardır.

Birincil sevgi dili nitelikli beraberlik olan birinin beklentilerini şu küçük örnekle de verebiliriz.

Eşine tüm maddi konularda rahatlık sunan bir erkek onun mutlu olması için bir araba alır. Aradan birkaç ay geçtikten sonra eşi arabayı istemediğini söyleyerek anahtarı geri verir. Adam nedenini sorduğunda eşi; “önceleri gideceğim yerlere beni sen götürürdün. Şimdi ise alışverişi bile ben yapıyorum. Pazar günleri dahi sürekli meşgulsün. Sıkıldığımı söylediğimde arabayla arkadaşlarımın yanına gitmemi, eğlenmemi istiyorsun. Araba olmadan önce çocukları beraber okula götürürdük, şimdi ya sen ya ben götürüyorum. Yani artık beraber vakit geçiremiyoruz. O yüzden bu arabayı istemiyorum der….

Eşinin mutlu olmasını isterken, mutsuzluğuna neden olduğunu anlayan adam, artık eşinin ne istediğini biliyordur. Birincil sevgi dili nitelikli beraberlik olan eşi araba değil, birlikte geçirdikleri kısa da olsa nitelikli zaman dilimlerini istemektedir.

“Kalbiniz kendinize duyduğunuz sevgiyle doluysa, diğer insanlarla birçok şeyi paylaşabilirsiniz.”

                                                                                                          Mustafa Kılınç

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube