Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

YAŞ'tan Balyoz Temizliği Çıktı

05.08.2010

YAŞ'ta haklarında yakalama emri çıkartılan 11 Balyoz sanığı general terfi edemedi. İnternet Andıcı ile gündeme gelen Org. Iğsız'a emeklilik yolu açılırken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atama yapılmadı. Genelkurmay Başkanlığı da bekletildi.

Başkentte tansiyonu yükselten komuta kademesi ataması ile Şûra krizi dün de geç saatlere kadar sürdü. Yüksek Askeri Şûra'da (YAŞ) haklarında yakalama emri bulunan 11 Balyoz sanığı generale terfi çıkmadı. İnternet Andıcı ile gündeme gelen 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın ismi de listede yer almadı. Köşk'e, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na yapılacak atamalara ilişkin kararnameler gönderilmedi. Genelkurmay Başkanı olması beklenen Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Işık Koşaner ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen Jandarma Genel Komutanı Org. Atilla Işık'ın atamasına ilişkin kararnamenin bugün Çankaya Köşkü'ne gönderilmesi bekleniyor. 1. Ordu Komutanı Org. Iğsız'ın İnternet Andıcı için ifadeye çağrılması ve Balyoz sanığı 11 general hakkında çıkartılan yakalama emri nedeniyle krize dönüşen Şûra'dan karar, dün akşam saatlerinde çıktı. Cumhurbaşkanı Gül, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesine ilişkin kararname ile Şûra kararlarını onayladı.

BERK, EDOK KOMUTANI
Cumhurbaşkanı Gül'ün onayladığı kararnameye göre; Ergenekon Davası'nın 1 numaralı sanığı 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk EDOK Komutanlığı'na, 2'nci Ordu Komutanı Necdet Özel Jandarma Genel Komutanlığı'na, EDOK Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu 1'nci Ordu Komutanlığı'na atandı. Şûra'da orgeneralliğe yükseltilen Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Servet Yörük 2'nci Ordu Komutanlığı'na, Genelkurmay Genel Plan ve Prensip Başkanı Korgeneral Yalçın Ataman 3'üncü Ordu Komutanlığı'na atandı. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner görevinde kaldı.

GECİKMELİ AÇIKLAMA
Balyoz davasında şüpheli 11 generalin durumu ile ortaya çıkan Şûra krizi, gün boyu yürütülen sessiz diplomasi sonucunda dün akşam geç saatlerde aşıldı. Cumhurbaşkanı Gül, bütün günü Çankaya Köşkü, Başbakan Tayyip Erdoğan Başbakanlık Resmi Konutu'nda geçirdi. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ise Şûra'nın 4'üncü gün çalışmalarına başkanlık etti. Erdoğan'ın katılmadığı 4'üncü gün çalışmaları 09.30'da başladı, 11.45'te sona erdi. Öğleden sonraki oturum ise 14.00'te başladı ve 1 saat 15 dakika sürdü. Rutin programını uygulayan Erdoğan, Şûra'nın yapıldığı saatlerde önce Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i, daha sonra haftalık program çerçevesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

KARARLAR ERDOĞAN'A
4'üncü gün çalışmaları saat 15.15'te biten Şûra'ya katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kısa aralıklarla Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Raif Akbaş ile birlikte Başbakanlık Resmi Konutu'na geldi. Şûra kararlarının Erdoğan'a sunulması ile birlikte İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala da konuta çağrıldı. Atalay konuttan saat 18.30'da, Gönül ise saat 19.10'da ayrıldı.

KÖŞK'E ÇIKTILAR
Milli Savunma Bakanı Gönül, daha sonra Genelkurmay Karargâhı'na geldi. Erdoğan tarafından imzalanan Şûra kararlarını alan Gönül, Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ ile birlikte Çankaya Köşkü'ne çıktı. Gül'ün onayından sonra açıklanan kararlar, 30 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak.
 
Kaynak: Sabah /Ceyda KARAASLAN /ANKARA

NLP Haberleri
Mustafa Kılınç Biyografisi
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube