Mustafa Kılınç ile Bilinçaltı Değişim Programları
Haftanın Sözü
İnsan düşündüğü kadar güçlü inandığı kadar değerlidir.
NLP DAP
NLP DAP MUSTAFA KILINÇ İLE SERTİFİKALI NLP PROGRAMLARI
Mustafa Kılınç'ın Eserleri
Mustafa Kılınç Eserleri

Güç

“Bugün düşüncelerinizin sizi getirdiği yerdesiniz, yarında düşüncelerinizin sizi götüreceği yerde olacaksınız.”

James Allen

Gücün doğası nedir? Gerçekten güçlü bir adam olmak ne anlama gelir?

Güç, kendi iradenizi başkalarına zorla kabul ettirme yeteneği değildir. Bu tür bir güçte içsel güvenlik yoktur, bu tür güç zamana bağımlıdır, zamanla değişir.
Kimsenin karşı duramadığı güçlü bir bedeniniz mi var? Bu beden değişecektir; o zaman ne yapacaksınız? Başkalarını etkilemek için kullanabileceğiniz bir güzelliğe mi sahipsiniz? Bu güzellik değişecektir, o zaman ne yapacaksınız? Başkalarını kurnazca yönlendirebilecek kadar zeki misiniz? Bu kurnazlığı kullanmaktan yorulunca ya da fırsatları kaçırırsanız ne olacak?

Eğer dünyada kendinizi güvenlik içinde hissetmeseniz, hiçbir zaman rahat edemeden ve Yaşam'ın keyfine ulaşamadan, korkuyla yaşayan biri olursunuz. Bu sizce "GÜÇ" müdür?

“İçeriye girmek için önce dışarı çıkmanız gerekir.”

Pat Mesiti

Korkunun içinde ya da korkunun yol açtığı faaliyetlerin içinde güç yoktur.
Neyi elde etmeye çalışıyorsanız sadece o açıdan güçlü olursunuz. Amacınız bankada daha fazla paranız olması ya da daha büyük bir ev almak mı? Çekici bir eş mi istiyorsunuz? Başkalarına zorla kendi düşüncelerinizi kabul ettirme çabasında mısınız? Bunlar isteklerini doyurmaya çalışan kişiliğe ait davranış biçimleridir. Mükemmellikten, her ruhun güzellik ve şefkat dolmasından mı yanaşınız? Sevginin gücüne, bilgeliğin berraklığına ulaşmayı mı istiyorsunuz? Bağışlayıcı ve alçak gönüllü bir tutum içinde misiniz? Bunlar kendi ruhuyla uyum içindeki bir kişiliğin davranış biçimleridir.

Gerçekten güçlü bir kişiliğin içinde bulunduğu konum budur.

Eğer bir parçanız işinizi kaybetmekten korkuyor, başka bir parçanız bir ilişkiyi bitirmekten korkuyor, diğer bir parçanız tatsız iş arkadaşlarınızla karşılaşmaktan ürküyorsa, bu durumda güç sizden akıp gider. Ve siz onu bilinçli bir şekilde kontrol edemezsiniz.

NLP Lideri Mustafa Kılınç Diğer Yazıları
Mustafa Kılınç Biyografisi
Yazarlar
Mustafa Kılınç
Bilinçaltı Uzman Eğitimcisi
Siyasi Koç - Yazar
Sevda Kangal Kılınç
NLP Trainer
Reiki Master
Aysel Çiçek
NLP Master Practitioner
REİKİ VE DEĞİŞİM PROGRAMLARI
NLP DAP
Dailymotion
Nlpdap
40 Arena
Youtube